Ünsal Gel ==> JavaScripti çalıştırın
Bilgisayar Programcılığı bölümü | Ünsal Gel ÜNSAL GEL KİŞİSEL BLOG

Selam gençler bugün bilgisayar programcılığı bölümü hakkında biraz bilgi vermek istedim malum tercih döneminin son günü bugün kazanacak arkadaşlara veya ek tercihe kalıp yazmayı düşünen arkadaşlara 4 yıllık tutturamayanlara biraz bölümümden bahsedeceğim.

Bölüm sözünü ettiğim gibi 2 yıllık bir bölümdür  programlama eğitimi verilir ama burdan mezun olduğunuzda komple bir dili üniversitenin size öğretmesini beklememelisiniz ki bu olmaz da 2 yıllık eğitiminiz boyunca programlama hakkında temel alt yapınız üniversiteniz tarafından oluşturulur gerisi sizin geliştirmenize çalışma araştırma ve bu işi sevme azminize bağlıdır.

Neden bu bölümü seçmeliyim?

Muhtemelen bilgisayarla ilgili bölüm isteyen arkadaşlarım okuyacağı için  bilgisayarla ilgili herhangi 4 yıllık lisans bölümüne yerleşememiş olduğunuzu düşünürsek bu bölümü bitirdiğiniz zaman 4 yıllık bölümlere geçiş yapmasanız bile kendinizi geliştirdiğiniz taktirde güzel bir kariyere sahip olabilirsiniz.

Bu bölümü bitirip mühendisliğe geçebilirmiyiz?

Bu bölümü bitirip elbette mühendisliğe geçebilirsiniz nasıl derseniz Dikey Geçiş Sınavı burda sizin ihtiyacınız olan şey bölümü bitirdiğiniz zaman yaz aylarında gerçekleşen bu sınav 60 türkçe 60 matematik olarak 120 sorudan oluşuyor iki yıl okuduğunuz süre boyunca dgs testleri çözerek veya bir sene bekleyip dershaneye giderekte bu sınavı kazanabilirsiniz yalnız üniversitelerin dgs kontenjanları az sayıda olduğu için yüksek almaya ve okul puanınızı yüksek tutmaya bakmanız gerekmekte. Unutmayın istedikten sonra imkansız olan bir şey yoktur 🙂

Hangi dersleri göreceğim?

Üniversiteye göre değişiklik göstersede   programlama temelleri grafik tasarım internet programcılığı nesne tabanlı programlama görsel programlama veri tabanı gibi dersleriniz olucaktır bunun yanında seçmeli derslerde üniversiteniz sunabilir.

 

Aklınızda olan soruları yorum olarak atabilirsiniz  görüşmek üzere 🙂

 

 

 

2 Yorumlar

  • Gayet açıklayıcı olmuş ama biraz daha derine inilebilirdi mesela derslerin içeriklerine inerek internette bir ilki başarabilirdiniz 🙂
    ” grafik tasarım ” bizde ” grafik animasyon” olarak geçiyor ps programını kullanıyoruz vs vs 🙂
    Not: Her üniversiteye göre değişiklik gösterebilir ama biri baz alınabilirdi mesela üniversiteye gidenlere ilk dönem programlama alt bilgileri bazı derslerde HTML/CSs bilgisi 2. dönem algoritma bilgisini geliştirilecegini anlatıp yön gösterebilirdiniz.

Yorum yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.