Ünsal Gel ==> JavaScripti çalıştırın
BTK'nın Kuracağı Siber Güvenlik Ordusuna 25.000 Başvuru Geldi! | Ünsal Gel ÜNSAL GEL KİŞİSEL BLOG

BTK’nın ülkenin siber güvenliği adına çalışan USOM ekibine katılım için açtığı başvuru formuna 25.000’e yakın vatandaş ilgi gösterdi.

Bir süredir haberlerini sizlere aktardığımız, BTK tarafından kurulan ve eğitim durumu ya da iş deneyimi gözetmeden yetenekli ve bilgili adayların kabul edileceği Siber Güvenlik Ordusu için yapılan başvuruların sayısı açıklandı.

SABAH gazetesinin haberine göre Ulusal Siber Olaylarla Mücadele Merkezi‘nde personel olarak yer almak isteyen 25.000 vatandaş BTK’ya başvuruda bulundu. BTK ise bu başvuruları değerlendirecek ve başvurulara göre personel ya da gönüllü kadrosuna yetenekli ve bilgili “iyi niyetli hacker” adaylarını davet edecek.

Aynı zamanda yine BTK’nın bu ekibinde yer almak isteyen ve potansiyelini ortaya koymak isteyen hacker adayları, Siber Yıldız isimli yarışmaya katılarak hem ödül için yarışıyor, hem de BTK bünyesinde çalışmak için ilk adımları atıyor.

 

2 Yorumlar

  • Kardeşim site güzel olmuş eline, emeğine sağlık 🙂

    BTK ile ilgili şunu söyleyeyim. Şartları da söyleselermiş iyiymiş mesela maaş ne zaman yatıyor 😛
    Sonuç olarak para önemli değil mühim olan miktarı yani bir de o var 🙂

    • Maaşlar 6-10 bin arası verilecek ama yatırılma tarihini bilemiyorum abi heralde türk usülü ayın 15’inden 15’ine yatırırlar 🙂

Yorum yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.