Ünsal Gel ==> JavaScripti çalıştırın
Wordpress ile facebookta paylaşım resminin yanlış çıkma sorunu

Selamlar, arkadaşlar bugün de benim bir zamanlar çok başıma gelen bir olayın çözümünü anlatacağım. Öncelikle sorunu kısaca bir anlatayım. Bir siteniz var ve konu yazdınız bu konuya bir Öne çıkan görsel ayarladınız konuyu facebook’ta paylaştığınızda öne çıkan görsel konuya koyduğunuz görselden farklı çıkıyorsa bu sorunu nasıl düzeltebileceğinizi hemen anlatıyorum.

Konuyu yazdıktan sonra facebook’ta paylaşmadan önce bu linke tıklayarak facebook developers adresine gidiyoruz.

Karşımıza böyle bir sayfa gelicektir bu gelen sayfada sitenizin konuyu paylaştığınız urlsini/linkini buraya yapıştırıp Debug ediyorsunuz.
Daha sonra karşınıza böyle bir ekran geliyor Scrape Again yazılı butona tıkladığınız zaman sizin konu resmi olarak koydugunuz resim gelicektir. Ve artık facebook’ta paylaşabilirsiniz.
Not: Bir kere bastığınızda belki olmayabilir 3 5 kez tıkladığınızda doğru sonuca ulaşacaksınız.

Sorularınız için veya bana ulaşmak için sosyal medya hesaplarımı, iletişim bölümünü   kullanabilirsiniz  yada yorum atarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere 🙂

Yazar Hakkında

Ünsal Gel

25.09.1996 Bursa/Nilüfer Doğumluyum yaşım 25 Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı mezunuyum yani dolaylı yollardan hayalimin peşinden gidiyorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.