Ünsal Gel ==> JavaScripti çalıştırın
Opera ücretsiz VPN | Ünsal Gel ÜNSAL GEL KİŞİSEL BLOG

Selam millet  şimdi size opera tarayıcısının ücretsiz sunduğu VPN servisinden nasıl faydalanabileceğinizi anlatıcam. Öncelikle bilmeyenler için vpn servislerinin ne  işe yaradığından da biraz bahsetmek istiyorum bilenler bu kısmı geçebilir.

VPN NEDİR?

Vpn internete başka bir ip ile çıkmanızı sağlayan servistir. Vpn ile bulunduğunz ülkeden Vpn servisinin de  size sunduğu ülkelerden herhangi birine bağlanıp  daha güvenli gezinti yapmanızı sağlayan servistir bir ağa bağlanırken sizin bağlantınızı şifreler ve kimliğinizin bulunamamasını sağlar. Bu yönüyle  internette gezinmeniz biraz daha güvenli olabilir. Vpn ile ülkenizin yasakladığı sitelere giriş  yapabilir torrent dosyaları indirebilir ve kısıtlamalardan uzak olabilirsiniz. Şimdi gelelim asıl meseleye 🙂

Opera Free VPN

Öncelikle Opera free vpn’i kullanabilmek için  Opera developer browser’ı  indirmeniz gereklidir buradan indirebilirsiniz ardından kurulumu yapınız.

Daha sonra tarayıcıyı açıp resimde gördüğünüz sarı ile boyanmış opera simgesine tıklayınız

Tıkladıktan sonra Ayarlar bölümünü açınız. Açtıktan sonra resimde de görmüş olduğunuz gibi  gizlilik ve güvenlik sekmesinden Vpn bölümüne gelip VPN’i etkinleştire bir tik atıyoruz.işlemimiz bitti.  Resimde görmüş olduğunuz sarı boyalı kısma tıklayarak sanal ağ konumunuzu yani bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçerek artık güvenli bir şekilde kısıtlamalara bağlı kalmadan internette gezinebilirsiniz (ülkenize daha yakın olan ülkelere bağlanırsanız hız açısından biraz daha performanslı bir gezinti sağlarsınız)

Bugün de size benim yeni öğrendiğim Opera tarayıcısının ücretsiz sunduğu vpn servisini nasıl kullanacağınızı anlatmaya çalıştım bir dahaki yazımda görüşmek üzere 🙂

Yorum yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.