Ünsal Gel ==> JavaScripti çalıştırın
C# Tweetsharp kütüphanesi nasıl kullanılır - 1 ? | Ünsal Gel

Selamlar,   Uzun bir aradan sonra tekrar birlikteyiz  bugün size C# TweetSharp  bahsedeceğim seri halinde C# TweetSharp derslerini konu konu yayınlamayı düşünüyorum ve bu derslerden sonra en azından kendiniz için bir bot yapabiliceksiniz herkese açma işi biraz meşakatli  🙂

Öncelikle size C# TweetSharp’ı nasıl indireceğinizden bahsederek başlayalım C# TweetSharp‘ı  Visual Studio (Sürümü fark etmez ) > Tools > Nuget Package Manager >  Manage Nuget Packages For Solution    yolunu izliyoruz karşımıza bu şekilde bir pencere geliyor burda yapmamız gereken  Aşağıda  yeşil yuvarlak içine aldığım yere tweetsharp yazıp enter’a basmak.

Daha sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız burda yapmanız gereken bende yeşil tik olarak gözükenleri yüklemek yüklemek için üzerine tıklayın sağ tarafta install butonu çıkacaktır ona basarak yükleyebilirsiniz.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra kodlamaya başlayacağınız projeye using TweetSharp yazarak kütüphaneye dahil etmeniz gerekir.

Artık kodlamak için her şey hazır  Peki kurduk her şey hazır ama bu api nasıl çalışır?

Bunu tek derste anlatamayacağım için  Gün gün bölmeyi düşünüyorum bu aşamaya kadar yükledik.

Twitter’a yapacağımız uygulamayı bildirmemiz gerek ki bize  gerekli anahtar kodları açsın.  Bu linke tıklayarak Twitter hesabımızla giriş yapıyoruz

Uygulamayı oluşturmak için gerekli bilgileri veriyoruz. Ben daha önce kayıtlı olduğum için bu aşamayı tekrar açamadım sanırım yeni twitter ilkelerine göre uygulama başvurusundan hemen sonra bu uygulamayı ne amaçla kullanmak istediğinize dair mail atıyorlar. Bu süre içerisinde Geçici  Api keylerini alsanız bile  sonradan iptal oluyor.  Yani kısaca yazdığınız uygulamayı kullanabilmek için Twitter’a açıklama yapmanız ve bunu kabul ettirmeniz gerekiyor.

Not : Twitterda ki mail adresiniz kullandığınız ulaşılabilir bir mail adresi olması tavsiye edilir çünkü ordan ulaşıyorlar.

Bu şekilde bir mail alacaksınız   neden böyle bir uygulama yapmak istediğinizi  vesaire anlatıcaksınız.  Twitter bunu kabul ederse önünüzde bir engel kalmayacaktır ilk derste direk bunu gösteriyorum ki. Eğer twitter tarafından kabul edilmezse  boşuna uygulama yazmamış olursunuz aksi takdirde api keyleri işlem görmeyeceğinden uygulamanız çalışmayacaktır.  Yani öncelik Twitter’a uygulamamızı kabul ettirici , ikna edici bir mail atmalıyız. Bir daha ki derste görüşmek dileğiyle 🙂

Sorularınızı Mail adresime veya hemen yorum olarak atabilir iletişim bölümünden yazabilir veya sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.  Bir daha ki derste görüşmek üzere.

Yorum yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.