Ünsal Gel ==> JavaScripti çalıştırın
Wordpress ile facebookta paylaşım resminin yanlış çıkma sorunu

Selamlar, arkadaşlar bugün de benim bir zamanlar çok başıma gelen bir olayın çözümünü anlatacağım. Öncelikle sorunu kısaca bir anlatayım. Bir siteniz var ve konu yazdınız bu konuya bir Öne çıkan görsel ayarladınız konuyu facebook’ta paylaştığınızda öne çıkan görsel konuya koyduğunuz görselden farklı çıkıyorsa bu sorunu nasıl düzeltebileceğinizi hemen anlatıyorum.

Konuyu yazdıktan sonra facebook’ta paylaşmadan önce bu linke tıklayarak facebook developers adresine gidiyoruz.

Karşımıza böyle bir sayfa gelicektir bu gelen sayfada sitenizin konuyu paylaştığınız urlsini/linkini buraya yapıştırıp Debug ediyorsunuz.
Daha sonra karşınıza böyle bir ekran geliyor Scrape Again yazılı butona tıkladığınız zaman sizin konu resmi olarak koydugunuz resim gelicektir. Ve artık facebook’ta paylaşabilirsiniz.
Not: Bir kere bastığınızda belki olmayabilir 3 5 kez tıkladığınızda doğru sonuca ulaşacaksınız.

Sorularınız için veya bana ulaşmak için sosyal medya hesaplarımı, iletişim bölümünü   kullanabilirsiniz  yada yorum atarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere 🙂

Yazar Hakkında

Ünsal Gel

Çocukluk yıllarımdan beri bilgisayara olan merakım sayesinde yazılım dünyasıyla tanıştım. Yeni şeyler öğrendikçe teknolojiye ve yazılıma olan merakım gitgide artmaya başladı. Kendi araştırmalarımda Türkçe kaynak bulmakta zorlandığım konuları anlatmak için bir blog açmaya karar verdim ve şimdi buradayım. Umarım blogumda keyifli ve bilgi dolu zaman geçirirsiniz.

Yorum yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.